Розповідаємо про те, які саме помилки кандидати роблять на співбесідах. Знайомтеся та аналізуйте.
«Ми»
Загалом, коли ви використовуєте займенник «ми» в процесі проходження співбесіди, то автоматично втрачаєте бали. Варто конкретно зазначити, як ви проявили СЕБЕ в команді, якими були ваші обов’язки. Розкажіть про свої особисті досягнення, підкресліть свої функції та навички.
«Що» важливіше «як»
Звучить дивно, але зараз пояснимо. На співбесідах всі зазвичай (це важливий момент) говорять про конкретні досягнення, про розв’язані завдання і так далі. Процес в більшості випадків важливіший — це і є те саме «як». Саме тому ми радимо думати про те, як комплексно подати свої досягнення — хвилина перемоги це завжди результат багаторічної праці. І от про багатолітню працю ніколи не варто забувати, тому що вона за вашими плечима і саме вона буде вашим досвідом, а не хвилина перемоги.
Жодних запитань
І знову нагадаємо про те, що принципово важливо ставити інтерв’юеру запитання. Це демонструє вашу зацікавленість. Це важливо для підтримання діалогу. Це ваша можливість проявити себе ще раз. Не можна втрачати свій шанс. Звичайно, не варто відразу запитувати про те, яка кількість днів відпустки у вас буде, якщо ви все ж таки потрапляєте в компанію. Краще запитати про те, які можливості для розвитку, чи є можливість вивчати мови й так далі. Це продемонструє, що ви прийшли не лише, щоб отримати заробітну плату і працювати по 8 годин на день, але й робити щось важливе для себе та для компанії.
«Я не знаю»
Всього три слова, за допомогою яких у світі пошуку роботи та рекрутингу розпалюються суперечки. Чи варто їх говорити? Ми вважаємо, що ці три слова точно не мають зависнути у повітрі — ви можете не знати відповідь на запитання, але маєте точно думки відносно відповіді. Так що ніколи не залишайте цю фразу просто так. Продовжуйте, придумайте, спробуйте сказати про власну думки, знайдіть аргументи. Не соромно не знати, соромно не шукати вихід.
У підсумку
Потрібно скрізь і завжди ставити коми. І в процесі пошуку роботи теж. Саме тому не забувайте дякувати рекрутеру за витрачений час, за те, що він вам допоміг і так далі. Покажіть свій інтерес до позиції, до вакансії. Це знову ж таки важливий і дуже хороший шанс показати себе. Не втрачайте нагоду, навіть якщо після співбесіди залишилась тривожність чи хвилювання.
У вас все вийде!